Sarīkojumu deju arhīvs
Vairāki mūsu deju pāri piedalījās 3. Labdarības klubu ballē 
Rīgas Latviešu biedrības namā

28. septembrī piedalījāmies Latvijas Universitātes 95. gadadienai valtītajā akadēmiskajā ballē.


BDK "Reveranss" dejoja Vispasaules Senioru dienai veltītajā pasākumā CATA KN


"Reveranss" dejo Eiropas Kultūras mantojuma dienā Cēsīs.


Šodien 12. septembrī mēs - 5 "Reveransa" jauniešu, pieaugušo un senioru dejotāju pāri - balles deju kursu dalībnieki, dejojām Cēsīs  Rožu laukumā - 19. Eiropas kultūras mantojuma dienas ietvaros.

Pilsētu un Eiropas Padomes pārstāji ar prieku noskatījās mūsu izpildītajās dejās - lēnajā valsī, tango, Vīnes valsī. Un ne tikai noskatījās. "Reveransa" dejotāju uzlūgti, viņi laidās dejā arī paši .Viņiem bija iespēja apgūt kultūras mantojumu praktiski - iemācījāmies trīsdesmito gadu populāro balles deju "Lambetvoks".

Dejotāji bija priecīgi dejot pie dzīvās mūzikas, ko atskaņoja Cēsu pūtēju orķestris diriģenta Puriņa kunga vadībā.  Paldies Ievai Niedres kundzei no Cēsu Kultūras centra, pēc kuras ierosinājuma notika šī uzstāšanās, paldies Kultūras centra darbiniekiem par sagādātajiem 20. gadsimta sākuma balles deju tērpiem!
***********************************
.


3 dienu plenērs balles deju mīļotājiem Vidzemes jūrmalā "Salacgrīvas baltie gulbji"noslēdzies!

Tālākie deju pāri uz plenēru bija ieradušies no Talsiem, Bauskas un Valkas, vairāki pāri arī no Rīgas. Foto no plenēra redzami:    

http://www.draugiem.lv/user/353170/galle…


Jā, redzējām gan baltos gulbjus, gan saulrietu, ieelpojām priežu aromātu kāpās, sauļojāmies un peldējāmies. Bet galvenais - dejojām, dejojām! Plenēra programmā bija lēnais valsis, klasiskais tango, Kubas rumba un hāstls, kā arī tvists un patreiz modē nākošā bosanova. Jaunas figūras, akcents tika likts uz mācīšanos vadīt un sekot. Lieliska, plaša zāle dejošanai ar parketu. Naktsmītnes bija labiekārtotā hostelī ar dušām, virtuvi un ledusskapi, ēdināšana ēdnīcā kvalitatīva un bagātīga. Laiks bija brīnišķīgs, kas gribēja, varēja arī sauļoties, peldēties, apskatīt skaisto Salacas upi un kaimiņu pilsētu Ainažus. Neizpalika saviesīgie vakari ar mielastu, ko savā Salacgrīvas vasarnīcā rīkoja mūsu dejotāji Jana un Mairis. Paldies viņiem par to! Pēc plenēra savā kolektīvā nepauzējam, bet turpinām nodarbības, jo apgūtais jāatkārto, jānostiprina, lai septembrī nebūtu jāsāk viss atkal no gala. 


 Uz tikšanos nākamajā plenērā Vaidavā!                                                                                                                 

********************************************************************

SAULAINAI DEJAI BŪS BŪT ARĪ AUGUSTĀ!


Balles deju kluba „Reveranss” dejotāji  dejotāji kopā ar deju klubu "Valmiera"organizēj trīs dienu plenēru brīnišķīgajā vietā – Kocēnu novada, Vaidavas pagastā š.g. 1.2.3. augustā. Nakšņošana notika Vaidavas „Zaļajā mājā”, par garšīgām pusdienām gādāja vietējās skolas ēdnīca. Šo trīs dienu laikā devāmies ekskursijā uz Vaidavas keramikas cehu „Rebeka”, baudījām pirts priekus vietējā pirtiņā. Kā pasākuma rozīne bija vasarīgs deju vakars 2.augusta vakarā, kas risinājās Vaidavas kultūras centrā, neizpalika arī peldēšanās Vaidavas ezerā un citas aktivitātes.
Un, protams, pats galvenais DEJOJĀM! 


****************************************

Latvijas radio raidījumu par fokstrota vēsturi un šodienu - interviju ar Daini Liepiņu "Tītara solis un lauztas ribas", klausieties šeit:
http://klasika.latvijasradio.lv/lv/raksts/bolero/tiitara-solji-un-lauztas-ribas-jeb-fokstrota-jautra-vesture.a36082/


***************************************
 Balles deju kluba "Valmiera" sezonas noslēguma un 4 gadu jubilejas deju vakars notika  24. maijā plkst.19.00!
 informācija: www.ballesdejuklubs.lv

************************************************
19.maijā klausieties Latvijas radio "Klasika" raidījumu "Bolero"!


Latvija radio 3 „Klasika” raidījumā  „Bolero” risinājās Ilgas Augustes saruna ar balles deju speciālistu, Latvijas Sporta deju profesionāļu federācijas licencētu treneri, tiesnesi un Latvijas Balles deju asociācijas biedru, kā arī Cēsu BJC deju skolotāju Daini Liepiņu par balles dejām ar Kubas izcelsmi, viņš stāstīja par to, kā šīs eksotiskās dejas iekļuvušas balles deju saimē.

http://klasika.latvijasradio.lv/lv/raksts/bolero/ka-nokjert-laimes-hormonu-jeb-latiinjamerikas-deju-vesture-un-sh.a38571/

Paplašināts stāstījums rodams radio mājas lapā šeit:

http://klasika.latvijasradio.lv/lv/raksts/citi-raidiijumi/balles-dejas-ar-kubas-izcelsmi-un-deja-shodienas-kuba.a38606/

**********************************************************************************************
Izzinošs atpūtas vakars  "Valšu degustācija"


Vakaru vadīja deju skolotājs Dainis Liepiņš
Vakars sākās ar Vīnes kafijas un bezē cepumu nobaudīšanu. Sekoja stāstījums un prezentācija par Vīnes valša vēsturi, kurā netrūkst dažādu kuriozu, iepazinām vēsturiskās personības, pateicoties kurām, valsis ir mūžam dzīvs, un arī tās, kuras bija valša apkarotāju pulkā. Uzzinājām kāpēc valsis nepatika aristokrātijai un garīdzniecībai. Iepazinām princeses Lilijas jostu, kura tika izgudrota, lai turētu valša dejotājus pienācīgā attālumā vienu no otra. Noskaidrojām, kā radusies kāzu valša tradīcija. Stāstījumu papildināja daudzi attēli, video un muzikālo skaņdarbu fragmenti. Lēno valsi un Vīnes valsi balles variantā dejoja Cēsu un Valmieras balles deju klubu "Reveranss" un "Valmiera" kursanti, Daiņa Liepiņa audzēkņi, kā arī pats Dainis ar savu partneri, deju kluba "Valmiera"prezidenti Valentīnu. Sportisko valša versiju demonstrēja daudzu sporta deju sacensību medaļnieki, deju kluba "Reveranss" dejotāji Agita Bernarde un Guntars Mazkalns. Pēc nelielas kafijas pauzes apmeklētāji varēja izdejoties lēnā valša un Vīnes valša, kā arī tango ritmos. Paldies par palīdzību Cēsu Kultūras centra un Izstāžu nama darbiniecēm par palīdzību pasākuma organizēšanā. Pasākums notika ar Cēsu Domes finansiālu atbalstu.
Cēsu Izstāžu namā 1. februārī plkst 16.00  Cēsu Kultūras centrs rīkoja 
izzinošu atpūtas vakaru „Tango degustācija”
 Pasākumu vadīja deju skolotājs Dainis Liepiņš, 
uzstājās Cēsu sporta un balles deju klubu dejotāji, 
skanēja tango mūzika, 
tika demonstrēti video fragmenti, 
bija arī arī pārsteigumi… Latvijas radio 3. Programmā

"Bolero – mūzikas stunda visiem - tango degustācija” stāstījums par tango vēsturi, dejas dažādām versijām, daudzveidīgiem Argentīnas tango stiliem, tango mūzikas stiliem, raksturu un stāstu par tango dejas gaitām Latvijā, kā arī par to, ko tango var dot cilvēka fiziskajai un intelektuālajai labklājībai.

Mūzikas vēsturnieks Jānis Kudiņš, papētīja Tango paraugus latviešu akadēmiskajā mūzikā, 

savukārt gleznotāja Alise Mediņa pastāstīja - kā tango sajūtu var iegleznot gleznās.

Raidījums ieraksts atrodams LR mājas lapā 3. programmā "Klasika" - raidījums "Bolero - mūzikas stunda visiem"
 
Dejot turpina arī 2/3 kursa dejotāji.
*************************
Sekmīgi noritēja arī Valmieras balles deju kluba rīkotais balles deju plenērs Vaidavā 1, 2. un 3. augustā. Piedalījās vairāk kā 30 dejotāji no Valmieras, Limbažiem, Bauskas, Talsiem, Rīgas, Cēsu klubu "Reveranss" pārstāvēja 10 dejotāji, uz plenēra ballī atbrauca vēl 4 dejotāji no Cēsīm.

Plenērs bija veltīts Argentīnas tango, lēnā valša, hāstla un rokenrola apguvei, improvizācijas prasmju izkopšanai. Paldies Līgai un Valentīnai par organizēšanu!

*************************
3 dienu plenērs balles deju mīļotājiem Vidzemes jūrmalā veiksmīgi noslēdzies!

Biedrība BDK „Reveranss” organizēja balles deju dejotāju mācību un atpūtas plenēru pieaugušajiem Salacgrīvā, no 4. Līdz. 6. jūlijam

Piedalījās vairāk kā 20 dalībnieki no Cēsīm, Limbažiem, Valkas, Bauskas, Talsiem un Rīgas.

Apguvām lēno valsi, klasisko tango, rumbu un hāstlu. Īpaša uzmanība tika pievērsta vadīšanas un sekošanas prasmju attīstīšanai un grīdas pārvaldīšanai deju zālē. Iepazinām arī Salacgrīvas un Ainažu skaistākās vietas, peldējāmies un sauļojāmies.


                                                   ******************************************************************************************************************************


24. maijā notika Cēsu un Valmieras deju klubu kopīga sezonas noslēguma balle Valmierā.
                                                   ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

                                                     ***************************************************************************************************************************

Comments