◣ Dalībnieku atsauksmes

Evija Riņķe,  Balles deju kluba "Reveranss" dalībniece, stāsta:

Jau pirms vairākiem gadiem ļoti vēlējos, lai Cēsīs būtu šī iespēja – nākt kopā cilvēkiem, kuriem patīk dejot un baudīt tieši balles dejas, tādēļ mēs – deju entuziastu grupa ierosinājām izveidot biedrību Balles deju klubs "Reveranss" un uzaicinājām dejas mācīt pazīstamo deju skolotāju Daini Liepiņu.


Tie, kas balles deju pamatus jau prot, nodarbībās slīpē un mācās jaunus soļus, bet nepratēji apgūst balles dejas no paša sākuma. Mācīties balles dejas nav tas pats, kas trenēties sporta deju studijā. Dejojot sporta dejas, jāapgūst ne jau tās vieglākās figūras un to virknes, seko tērpu šūšana, dalība sacensībās.

Balles dejās turpretī mācāmies improvizēt vienkāršiem pamata soļiem un baudīt kustību prieku patīkamu cilvēku – domubiedru sabiedrībā ballēs, viesībās un deju vakaros. To visu mācām pieaugušajiem – gan jauniešiem, gan cilvēkiem pusmūžā un solīdos gados. Svarīgi, lai būtu vēlme dejot, tad ir iespējams samērā ātri iemācīties valša, tango, blūza un fokstrota pamatus, Uzņēmīgākie un drosmīgākie atrod par iespējamu doties uz savu pirmo deju vakaru jau pēc 3 mācību mēnešiem.

Pieredzējušiem dejotājiem apmācība parasti sākas septembrī. Pamata kursu beigušie dejotāji atzīst, ka balles deju pamatus iemācīties var ikviens, kādam tas prasa mēnesi, divus, bet citam vairāk laika. Visgrūtākais nav iemācīties soļus, bet saņemties drosmi un ballē iziet uz parketa kopā ar citiem, pieredzējušiem dejotājiem.


Vasara ir kāzu laiks, tādēļ saderinātajiem ir iespēja vasaras mēnešos gatavoties savai kāzu dejai. Zinu, ka daudzi jaunie pāri, īpaši puiši, savlaicīgi, jau no sezonas sākuma nāk un centīgi mācās dejot, jo gaidāmas kāzas. Un labi iemācās. Ir vidusskolēni, kas arī mācās mērķtiecīgi, jo gribas izlaidumā pareizi un skaisti nodejot valsi. Sezonas noslēgumā līdz galam izturējušie, pamata kursu apguvušie un kādā ballē vai deju vakarā savu prasmi parādījušie kluba dejotāji tradicionāli saņem arī kursu beigšanas apliecību.


Ir arī tādi cilvēki, kas ir iemācījušies dejot, un to turpina gadiem, jo dejošana ir kļuvusi par paradumu. Ir izveidojusies domubiedru grupa, kas bez dejošanas nemaz nemāk dzīvot, klubs darbojas arī vasarā – rīkojam dejas brīvā dabā, kur var piedalīties ikviens interesents, ir iespēja arī piedalīties 3 dienu balles deju plenēros.
Balles deju kluba dejotāju pieredze ir tāda, ka ar deju sarod un tā kļūst par dzīvesveidu. Dejošana kļūst par vaļasprieku, kas izvingrina ķermeni, atbrīvo no ikdienas stresa un piesātina sirdi ar patīkamām emocijām.

©Evija Riņķe 2015                     

Comments